| O průvodci | Index | Hledej | Přidej | Fotoarchiv |

ALPINEGUIDE

průvodce pro alpinisty a vysokohorské turisty

Naleznete zde popisy cest na nejvyšší a nejpřitažlivější vrcholy v atraktivních alpských oblastech. Průvodce je určen hlavně pro vysokohorské turisty a horolezce, kteří nevyhledávají extrémně náročné cesty.

O DATECH
Jádrem tohoto internetového průvodce je SQL databáze.
Aktuální stav databáze (celkem/nové za poslední měsíc):
Oblast:Chaty:Vrcholy:Cesty:
Walliské Alpy 49/0 47/0 124/0
Bernina 8/0 13/0 29/0
Ortler 6/0 4/0 12/0
Mont Blanc 3/0 1/0 4/0

Počet obrázků:128
Poslední modifikace programu: 13.12.2017
Poslední vložený záznam: 31.08.2013 Rif. Gonella (CAI)
Poslední vložená poznámka: ..Do databáze může přispívat každý z vás. Byl jsem však hodně naivní a nevyžadoval jsem autentifikaci autorů přispěvků. Do doby, než se mi databáze začala plnit podezřelými odkazy. Proto budete-li chtít přispět (asi jsem stále naivní), pište mi na cestmir_kaspar@seznam.cz

Snažte se být při popisu cest objektivní. To, že jste zrovna měli mlhu a bloudili jste někde mimo cestu ještě nedělá cestu orientačně náročnou. Obsahově je databáze omezena pouze na některé oblasti Alp a obtížnost do III. výjimečně IV. stupně UIAA - prostě klasický alpinismus. Vyhnul bych se i zajištěným skalním cestám typu "Via ferrata" (lit.: Klettersteigatlas) s výjimkou krátkých úseků. Pro obtížnější horolezecké cesty je dobrým průvodcem server ClimWeb nebo Lezec.cz.

JEŠTĚ NĚCO K OBSAHU
Popisy cest na tomto webu byly aktuální někdy koncem 90.let, od té doby se mohly některé cesty dramaticky změnit. Berte to prosím v úvahu!!! Tyto stránky by vám měly pomoci při plánování cest, rezervaci ubytování na horských chatách a zjišťování místních podmínek. Textový popis cest může být doplněn fotografiemi, které by měly dokreslit vaši představu o obtížnosti terénu. U popisu horských chat a bivaků jsou uvedeny odkazy na popisy přístupových cest a odkazy na popisy výstupů na okolní vrcholy, rovněž tak i popisy přechodů na jiné chaty. V textu jsou při popisu postupu často používány výrazy "vpravo, vlevo, pravá, levá". Tyto výrazy nutno chápat z pohledu člověka postupujícího po popisované cestě. Břehy toků, strany ledovců a dolin jsou dány jejich spádem, to znamená z pohledu člověka stojícího ve směru spádu nebo toku (orograficky). K udání světového směru jsou použity srozumitelné zkratky (př. JZ - jihozápad). Některé důležité body jsou úváděny jako kóty (např. P3815).

Hoře zdar!
Z Plzně zdraví Čestmír Kašpar.


Počet kliků/návštěv na stránky ALPINEGUIDE od 06.05.2002: 20658144/18801842 (dnes: 1184/1183)
© cestmir_kaspar@seznam.cz 2001