Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Lyžování autobusem

Lyžování autem

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Prosinec 2020
Po-tStLtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
(Zpět na seznam reportáží)

23.01.12 CK

Treky v Nepálu


Kdo by z nás, kteří chodíme rádi do hor, nechtěl šlapat po stejných stezkách, kudy se v nedávné minulosti přibližovali ke svým slavným výstupům nejrůznější velikáni světového horolezectví, jako Edmund Hillary, Tenzing Norgay, Rainhold Messner a další? Pravda – naše cesty nemíří k vrcholkům osmitisícových štítů, ale přesto (nebo právě proto) nám populární trekové trasy umožní dobře poznat život a přírodu v této rychle se měnící, ale stále ještě západní civilizací nepříliš ovlivněné zemi. Nemusíme přitom slézat nebezpečné ledopády a zasněžené strmé stěny, stačí putovat po stezkách, které po století používali a používají generace místních obyvatel. Běžné denní trasy nepřesahují 6 hodin. Obětaví a přátelští nosiči (kterým tak dáte tolik potřebnou možnost výdělku pro jejich často hladovějící rodiny) vám umožní vychutnávat cestu v horách jen s malým batůžkem a budete se těšit na výbornou místní stravu, podávanou v mnoha útulných ubytovnách – lodžích po celé trase. Všechny treky jsou z důvodu maximálního snížení cen kalkulovány s kvalitním, anglicky mluvícím místním průvodcem na skupinu a jedním nosičem vždy pro 2 účastníky. Od šesti osob skupinu doprovází i zkušený český vysokohorský průvodce – cena dle velikosti skupiny na vyžádání.
Závěr pobytů pak vždy strávíme v hl. městě Kathmandu s jeho pulzujícím životem a slavnými památkami s možností kombinace se safari v NP Chitwan.

A)Trekové trasy v oblasti Mount Everestu
Pro každého milovníka hor je nezapomenutelným zážitkem pohybovat se na trekových trasách v oblasti nejvyšších hor světa Mount Everestu. Zde nabízíme několik treků, od nenáročných „panoramatických“ tras kolem Namche Bazaru až ke „klasickým“ trekům do Everest Base Campu, vyhlídce Kala Pattaru (5.550 m). Do oblasti Gokya v sousedním údolí chodíme přes atraktivní sedlo Cho-La (5.330 m), s možností pokračovat přes další sedlo Renjo Pass (5.340 m).
EVEREST TREK - KLASIK

B) Treky v oblasti Annapuren a Manaslu
Oblast Annapuren patří k nejvyhledávanějším trekovým trasám v Himaláji. Asi i proto, že masív Annapuren je možné pěkně při „klasickém“ treku obejít a žádné pohledy se tak již neopakují. Vrcholem je pak jistě výstup k téměř 5.000 m vysokému jezeru Tilicho Lake a přechod přes sedlo Thorung La (5.416 m). Tento trek přes Ghorepani, Poon Hill a Bhiretanti pak doporučujeme zpestřit při zpáteční cestě do Kathmandu raftingem na řece Trisuli.
Nově nabízíme trekový program v Nepálu, kterým chceme vyhovět hlavně těm, co se neodvažují na nějaký velký trek do nejvyšších hor světa do velkých výšek. Trek Mardi Himal nás zavede na úpatí jedné z nejhezčích hor Himálaje, fotogenického, bezmála sedmitisícového hrotu Machapuchare v oblasti Annapuren. V posledních letech byly postaveny na této trase nové lodgie a tak lze nyní již stany nechat doma. Navíc je tato oblast snadno dostupná od rajské lokality kolem Pokhary, kam jezdili na dovolenou i nepálští králové.
Další novinkou je klasický okruh kolem masivu osmitisícové Manaslu je jednou z nejzajímavějších trekových oblastí Nepálu. První dny treku vedou dramatickou krajinou podél divoké řeky Buri (Budhi) Gandaki River, dostatek času plánujeme pro nejaktraktivnější část treku kolem osad Samdo a Sama, dva volné dny před sedlem ve výškách 3500 a 4000 m, kde se dostatečně aklimatizujeme (maximální nocleh v 4500 m) a posléze překonáme sedlo Larkya La ve výšce 5130 m a dostaneme se do povodí Marsyangdi, podél které se dostaneme zpět do civilizace.
ANNAPURNA CIRCUIT
MARDI HIMAL TREK + NP CHITWAN
MANASLU CIRCUIT
EVEREST TREK - KLASIK
LANGTANG HIMAL TREK Přidej komentář k tomuto článku: 
Autor
opiš čísla z obrázku
Text (max 400 znaků)

... a nebo přes tvůj facebook profil:


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o